THY Kabin Memurluğu Eğitimi ve Sınavları

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı markalarından Türk Hava Yolları, havacılık sektöründe çalışmayı düşünenlerin ilk tercih ettiği adreslerden. Ancak THY’de işe girmek için, şirketin belirlediği kurumsal standartlara sahip olmak en önemli koşul. 5 binin üzerinde kabin memurunun çalıştığı Türk Hava Yolları’nda çalışmak için iyi bir İngilizce bilgisi gerekmekte.

Yazılı ve sözlü olarak İngilizce testine tüm başvuranlar tabiidir. Peki İngilizce sözlü mülakat soruları hakkında ne biliyoruz? Bu mülakata nasıl hazırlanılır? Türk Hava Yolları İngilizce sözlü mülakat soruları ile ilgili daha önce bu sınava girmiş kişilerin tavsiyeleri ve görüşleri ile, ulaşılabilen bilgileri derledik.

Havacılığın dili İngilizce
Eğer THY ya da diğer havacılık firmalarında, hizmet departmanlarında yer almak istiyorsanız İngilizce olmazsa olmaz. Zira havacılığın dili İngilizce. Her kabin memuru, yolculara gerektiğinde İngilizce de hizmet vermeli. Bu yüzden orta ya da düşük seviyede bir İngilizceniz var ise yapmanız gereken, İngilizcenizi geliştirmek için hemen adım atmak.

Türk Hava Yolları’nın kabin memuru alım sınavında, İngilizce noktasında iki sınav karşımıza çıkıyor. Yazılı ve sözlü mülakat.

İlk sınav bilgisayar üzerinden yazılı mülakat
Yazılı mülakat, İngilizce sınavının ilk aşaması. Bilgisayarda yapılan bu sınavda bilmeniz gerekenler, kelime ve gramer, yani dilbilgisi düzeyinizin ölçüleceği. Bu sınavda sorulan soru tiplerinde aşağıdaki modelleri görebilirsiniz:

Cevapları sürükleyerek boşluk doldurma
Ses dosyasını dinleyip cevabı bulma
Görsel olarak yanıtlanabilecek soruların olduğu testler.
Bu aşamada pre intermediate İngilizce seviyesinin yeterli olduğu söylenebilir, yani orta seviyeye yakın İngilizceniz bu aşama için yeterli olabilir. Ancak yazılı mülakat sınavında verilen şıkların değiştirilemediği söylenmektedir, bundan ötürü cevabınızı verirken dikkatli olmalı, stresten uzak şekilde cevabı vermelisiniz.

İngilizce sözlü mülakat aşamasında nelere dikkat edilmeli?
Yazılı mülakatın ardından sıra geldi sözlü mülakata. Gün olarak yazılı mülakattan farklı bir zamanda olan bu aşama için bugüne kadar adayları inceleyen uzmanların bazı önerileri var! Sözlü mülakatta, Türk Hava Yolları’nda karşınıza çıkacak olan jüri üç konuya dikkat ediyor:

Akıcı şekilde konuşma,
Konuşma esnasında gramer, yani İngilizce dilbilgisi kurallarına dikkat etme.
Uzmanlar, gramer ve kelime konusunda çok iyi olan adayların dahi, sözlü mülakat aşamasında iyi konuşamayabildiğini, bu iki durumun tamamen farklı olduğunu söylüyorlar.

Sizlere önerimiz, eğer THY mülakatına girecekseniz İngilizce konuşma konusunda pratik yapmanız, kendinizi test etmeniz.

 

THY Sözlü Mülakat Soruları

THY İngilizce sınav soruları şu şekilde özetlenebilir:

· Kişisel bilgiler

· Kişinin önceki işiyle ilgili bilgiler

· Kişinin geçmiş deneyimleri

· Adayın kariyer süreci

· Adayın gelecek planları

· Adayın başvuru yaptığı pozisyonu neden seçtiği

THY İngilizce Sözlü Mülakat İçerikleri Nelerdir?

Aday; aşağıdaki sorulara cevap vermelidir.

· Tell us about yourself.

· What is your last job experience?

· Why did you leave your last job?

· Why did you apply to this position?

· What do you know about THY?

 

 THY Kabin memurluğu ingilizce mülakat soruları için tıklayın…

 

Başarılar.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
YÜKSEKÖĞRETİM
KURUMLARI SINAVI

18 Haziran 2022

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
0
ONLİNE SINAV
385
ADET SORU
1876
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Bu Siteye Üyelik Ücretli mi?

  One Akademi için her hangi bir üyelik şartı yoktur. Ücretsizdir ve daima Ücretsiz Kalacaktır.   Bizleri desteklemek için mobil uygulamamızı yükl... Devamını Oku

 • Segem Sınavlarına Nasıl Kayıt Yapılır?

  Segem Sınavlarına kayıt olmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.   https://www.segem.org.tr/default.asp   Segem Çağrı Merkezi İletişim... Devamını Oku

 • Akademik Yetersizlik Uyarısı Ne Anlama Gelir?

  Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2.00 Genel Not Ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır. Akademik yetersizlik uya... Devamını Oku

 • AÖF Sınav Sorularını ve Cevaplarını Nereden Bulurum?

  Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçlarına giren öğrenciler, MEB tarafından sonuçların duyurulmasıyla birlikte http://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris... Devamını Oku

 • AÖF’de Muaf Olunabilen Dersler Hangileri?

  Öğrenciler AÖF muafiyet durumlarını şu linkten sorgulayabilir: AÖF Ders Bilgileri için Tıklayın… AÖF hangi derslerden muaf olunur? Sınavsız 2. ... Devamını Oku

KATEGORİLER