24 Aralık Segem Sınavı

24 Aralık 2022 Tarihinde Yapılacak olan bu yılın son SEGEM Sınavı ile ilgili tüm ayrıntılar, deneme sınavları, sınav takvimi ve diğer bilgiler burada.

Sınavlara Hazırlanmak için hala fırsatınız var. Deneme Sınavları ile başlayabilirsiniz.

 

> Segem Deneme Sınavları İçin Lütfen Tıklayınız…

5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 22.04.2014 tarih ve 28980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri ve bankalar nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. İlgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.

 

> Başvuru yapmadan önce sınav merkezlerindeki kalan KONTENJAN durumunu sorgulamak için lütfen tıklayınız…

> Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız

> Online başvuru için lütfen tıklayınız

 

* Sınava İLK KEZ girecek olanlar HALK BANKASI’NDAN 245 TL;

* DAHA ÖNCEKİ SINAVLARA GİRİP başarısız olanlar (58 ve altında puan almış) GARANTİ BANKASI’NDAN 147 TL yatıracaklardır.
* Bilgi işlem altyapısı kişiye ait TC numarasını SEGEM sistemindeki kayıtlarla kontrol etmektedir. Adayın ikinci kez girecek olanlar” statüsünde kabul edilmesi için daha önceki sınavlara BİZZAT GİRİP BAŞARISIZ OLMASI gerekmektedir.

* Daha önceki sınavlara sadece ücret yatıran ya da ücret yatırdıktan sonra form doldurmasına rağmen sınava girmeyen adaylar BAŞARISIZ KABUL EDİLMEMEKTEDİR. Bu nedenle hatalı para yatırılması, sadece kişilere ek işlem yükü doğurmaktadır.

* Yanlış ücret yatıran adayın, iade sürecini beklemeden doğru ücreti tekrar yatırıp düzeltme işleminin yapılabilmesi için her iki dekontla birlikte bilgi@segem.org.tr adresine ve iade için dilekçeyle muhasebe@segem.org.tr adresine başvurması gerekmektedir. Adayın ilk kez mi yoksa ikinci kez mi gireceğini bilmemesinden kaynaklanan gecikmeden/kontenjan dolmasından SEGEM sorumlu değildir.

 

ÖNEMLİ UYARILAR
19.12.2020 tarih ve 31339 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Katılım Esasları Çerçevesinde Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Faaliyetlerine İlişkin Yönetmelik” kapsamında, katılım sigortacılığı esasları ve uygulamasına ilişkin konular teknik personel eğitimine ve sınavına dahil edilmiştir.

Teknik Personel Yeterlilik Sınavları, Başvuru ve Uygulama Kılavuzunda belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Söz konusu Kılavuzda, adayların sınavda sorumlu oldukları konu başlıkları yer almaktadır. Ayrıca, sınava başvuru yapan kişilere, SEGEM Akademi üzerinden, düzenlenecek sınavın konu başlıklarında hazırlanmış ve ücretsiz olarak sunulan e-eğitime erişim imkanı tanınmıştır. Söz konusu e-eğitim, sınava başvuru yapan kişilerin sınav başarısına katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Sınav konu başlıklarında ve eğitim içeriğinde sigortacılık mevzuatına ilişkin birçok güncellemenin yanı sıra, yeni yayımlanan mevzuatlar da yer almaktadır. Kılavuzda belirtilen e-eğitim dışında, söz konusu sınavlara hazırlanmak için, Merkezimiz tarafından farklı hiçbir doküman sunulmamaktadır. Çeşitli internet sitelerinde güncelliğini yitirmiş ve Merkezimiz tarafından eklenmemiş dokümanlara adayların itibar etmemesi gerektiğini hatırlatırız. SEGEM’in düzenlediği hiçbir sınava ilişkin ders notları ve/veya sorular ücret karşılığı satılmamaktadır. Bu tür dokümanların içeriğinin yol açacağı yanlış, eksik, güncelliğini yitirmiş ve yanıltıcı bilgiler sonucu sınavlarda mağduriyet yaşanabileceği, ücretli ya da ücretsiz sağlanan açıklama ve dokümanlara itibar edilmemesi önem arz etmektedir.

***

PANDEMİ SEBEBİYLE SINAVLARDA GERÇEKLEŞEN GÜNCELLEMELER

Covid-19 tanısı konmuş ya da Covid-19 taşıma riski sebebiyle karantinada olan kişilerin, karantina/izolasyon süreleri  devam ederken, sınava girmemesi gerekmektedir. Bu kişisel bir sorumluluk olup sınavlarımızın yıl içinde birden fazla kere yapıldığını hatırlatırız. Covid-19 riskini atlattıktan sonraki dönem sınavlarımıza başvurabilirsiniz. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet hem bireysel sağlık hem de toplum sağlığı açısından salgınla mücadelede büyük önem arz etmektedir.

Sınav tarihinde, karantina/izolasyon süreleri devam eden kişiler,  sınavdan önce Merkezimize durumlarını beyan etmekle yükümlüdür. Bu kişilerin sınav başvuruları iptal edilecektir. Söz konusu kişilerin, beyan ettikleri durumu teyit eden bir belgeyi bilgi@segem.org.tr adresine iletmeleri halinde sınav için yatırmış oldukları ücret kendilerine iade edilecektir.

Sınavlar, toplu olarak kapalı bir ortamda gerçekleşmektedir ve Kurum olarak gösterdiğimiz titizlik ve aldığımız önlemlere rağmen, azalmış olmakla birlikte, sınava katılacak kişilerin belli bir bulaş riskiyle karşı karşıya olduğu açıktır. Sınava katılmak tamamen kişisel bir tercih olup, salgın riskinin devam ettiğini kabul ederek sınava geldiğinizi önemle hatırlatırız. Sınav, kapalı bir ortamda gerçekleştirileceğinden hem bireysel sağlık hem de toplum sağlığı açısından maske takılması önerilmektedir.

 

 

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
YÜKSEKÖĞRETİM
KURUMLARI SINAVI

18 Haziran 2022

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
0
ONLİNE SINAV
385
ADET SORU
1904
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Bu Siteye Üyelik Ücretli mi?

  One Akademi için her hangi bir üyelik şartı yoktur. Ücretsizdir ve daima Ücretsiz Kalacaktır.   Bizleri desteklemek için mobil uygulamamızı yükl... Devamını Oku

 • Segem Sınavlarına Nasıl Kayıt Yapılır?

  Segem Sınavlarına kayıt olmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.   https://www.segem.org.tr/default.asp   Segem Çağrı Merkezi İletişim... Devamını Oku

 • Akademik Yetersizlik Uyarısı Ne Anlama Gelir?

  Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2.00 Genel Not Ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır. Akademik yetersizlik uya... Devamını Oku

 • AÖF Sınav Sorularını ve Cevaplarını Nereden Bulurum?

  Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçlarına giren öğrenciler, MEB tarafından sonuçların duyurulmasıyla birlikte http://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris... Devamını Oku

 • AÖF’de Muaf Olunabilen Dersler Hangileri?

  Öğrenciler AÖF muafiyet durumlarını şu linkten sorgulayabilir: AÖF Ders Bilgileri için Tıklayın… AÖF hangi derslerden muaf olunur? Sınavsız 2. ... Devamını Oku

KATEGORİLER